Ceny paliw Pb95 i diesla październik 2023 Analiza Reflex i e-petrol

Orlen od tygodni oferuje tanie paliwo wbrew sytuacji na rynku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła do milionów Polaków listy podpisane między innymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, a firmy energetyczne przypominają o obniżce cen prądu. Tak obecna władza olej szuka punktu wsparcia szuka głosów na ostatnią chwilę przed wyborami. Świadczenie wychowawcze 500 plus, nawet po dużej podwyżce w 2024 roku, będzie w stosunku do płacy minimalnej dużo niższe niż w 2016 roku – napisał w serwisie X Ryszard Szarfenberg z Uniwersytetu Warszawskiego.

  • Orlen od tygodni oferuje tanie paliwo wbrew sytuacji na rynku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła do milionów Polaków listy podpisane między innymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, a firmy energetyczne przypominają o obniżce cen prądu.
  • Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.
  • “W mijającym tygodniu podrożał olej napędowy oraz autogaz i tylko 95-oktanowa benzyna obroniła ubiegłotygodniowe poziomy cen” – wskazali.
  • Co więcej, zapadają niekorzystne dla pracowników branży IT wyroki sądów – pisze “Gazeta Wyborcza”.

Według danych e-petrol.pl przez tydzień średnia cena oleju napędowego utrzymała się na stacjach poniżej sześciu złotych. “Na początku października tankowanie diesla podrożało o 3 gr i litr paliwa kosztuje 6,02 zł. Dwugroszową podwyżkę zanotowaliśmy w przypadku autogazu, który jest na stacjach wyceniany średnio na 2,99 zł/l” – wyliczyli analitycy. Dodali, że przed wzrostem cen obroniła się jedynie 95-oktanowa benzyna, który utrzymała poziom sprzed tygodnia i kosztuje średnio 5,99 zł/l. Na początku października ubiegłego roku litr benzyny bezołowiowej 95 był droższy średnio o 52 gr, benzyny 98 o 62 gr, litr oleju napędowego kosztował więcej o 1,49 zł, a litr LPG o 12 gr. Spadki cen benzyny 95 i diesla na stacjach zakończyły się we wrześniu, a pierwszy tydzień października kończymy korektą średnich cen w górę – poinformowali w piątek analitycy z Refleksu.

Połączenie z Grupą LOTOS

W rezultacie mniej przedsiębiorców będzie mogło korzystać ze statusu małego podatnika, rozliczenia kwartalnego VAT czy uniknąć konieczności przejścia na pełną księgowość.

  • Świadczenie wychowawcze 500 plus, nawet po dużej podwyżce w 2024 roku, będzie w stosunku do płacy minimalnej dużo niższe niż w 2016 roku – napisał w serwisie X Ryszard Szarfenberg z Uniwersytetu Warszawskiego.
  • “Na początku października tankowanie diesla podrożało o 3 gr i litr paliwa kosztuje 6,02 zł. Dwugroszową podwyżkę zanotowaliśmy w przypadku autogazu, który jest na stacjach wyceniany średnio na 2,99 zł/l” – wyliczyli analitycy.
  • Ekonomiści Banku Millennium podkreślają, że w tym czasie wzrosty – pozytywne dla walut rynków wschodzących – odnotował eurodolar.
  • W sierpniu inflacja u naszych sąsiadów była na poziomie 8,5 procent rok do roku.
  • Nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation).

W swoim piątkowym komentarzu analitycy portalu e-petrol.pl zwrócili uwagę, że początek października przynosi odwrócenie spadkowej tendencji na stacjach paliw. “W mijającym tygodniu podrożał olej napędowy oraz autogaz i tylko 95-oktanowa benzyna obroniła ubiegłotygodniowe poziomy cen” – wskazali. Dodali, że na świecie w ostatnich dniach ropa i paliwa wyraźnie tanieją, ale w Polsce po tej przecenie na razie nie ma śladu.

ORLEN HURTOWE CENY PALIW. AKTUALNE CENY OBOWIĄZUJĄCE OD DNIA 10-10-2023

Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle. Orlen przejmie właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego, spółkę Europol Gaz.

Grupa ORLEN

Co więcej, zapadają niekorzystne dla pracowników branży IT wyroki sądów – pisze “Gazeta Wyborcza”. Podpisano z Eneą porozumienie o współpracy, ale nie doszło do podpisania umowy przedwstępnej – przekazało Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) w komunikacie. Brane jest również pod uwagę ograniczenie dotacji tylko do pomp o klasie A++ lub wyższej.

Wiceprezes polskiego giganta odzieżowego odchodzi po 19 latach

Kumulacja w amerykańskiej loterii Powerball wzrosła do około 1,73 miliarda dolarów – poinformował portal stacji CNN. Jeżeli w kolejnym losowaniu zostanie wyłoniony zwycięzca, to otrzyma drugą najwyższą nagrodę funt działa jako lokomotywa dla rynku w historii tej gry. Skarbówka przypuściła masowe kontrole na informatyków na etatach i mających własną działalność gospodarczą. Przystąpiła też do wydawania pierwszych decyzji o zaległościach podatkowych.

Orlen

We wtorkowym losowaniu Lotto padła główna wygrana w wysokości ponad 8,6 miliona złotych. Totalizator Sportowy poinformował w komunikacie, gdzie zakupiono zwycięski zakład. Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Europie Środkowej. Napędzamy przyszłość odpowiedzialnie, dbając o zrównoważony rozwój i ograniczając nasz wpływ na zmiany klimatyczne. Redaktorzy naczelni i redaktorki naczelne ponad 20 redakcji telewizyjnych, radiowych, prasowych i internetowych powołali Radę Polskich Mediów – poinformowała RPM w komunikacie. Przewodniczącym został Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę dla Polski

MFW pozostawił bez zmian prognozy wzrostu światowego PKB na 2023 rok na poziomie 3 procent, a na 2024 rok obniżył do 2,9 procent. Ekonomista Sławomir Kalinowski z Polskiej Akademii Nauk zwrócił uwagę na dane Głównego Urzędu Statystycznego, które pokazują znaczny wzrost eksportu drewna z Polski w ostatnich latach. Zwrócili uwagę, że paliwa w tegorocznej kampanii wyborczej są wyjątkowo gorącym tematem. “Na jej finiszu, po serii doniesień o licznych awariach dystrybutorów na stacjach, dyskusja nie dotyczy już nawet ich cen, a dostępności dla kierowców” – wskazali. Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation).

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wydał decyzję wyrażającą zgodę na dokonanie koncentracji – poinformował płocki koncern we wtorek. Jacek Kujawa, dotychczasowy wiceprezes zarządu LPP, złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następcą będzie Mikołaj Wezdecki, dotychczasowy dyrektor do spraw digitalizacji w LPP – poinformowała firma we wtorkowym komunikacie. W środę rano złoty kontynuuje umocnienie względem głównych walut. Ekonomiści Banku Millennium podkreślają, że w tym czasie wzrosty – pozytywne dla walut rynków wschodzących – odnotował eurodolar. “Złoty pozostaje najlepiej radzącą sobie walutą tej części Europy” – zwracają uwagę.

Inflacja w Czechach we wrześniu 2023 roku wyniosła 6,9 procent, licząc rok do roku – podał we wtorek Czeski Urząd Statystyczny. W sierpniu inflacja u naszych sąsiadów była na poziomie 8,5 procent rok do roku. Pozytywne zaskoczenie dotyczy też Węgier, gdzie wzrost cen spowolnił dlaczego dobra i lepsza strategia cenowa może być dla twojej małej firmy mocniej, niż oczekiwano. Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę dynamiki PKB Polski w 2023 roku do 0,6 procent z 1,2 procent, a na 2024 rok zrewidował do 2,3 procent z 2,2 procent – wynika z najnowszej wersji cyklicznego raportu MFW World Economic Outlook.

Leave a Comment